Čo sa stalo v roku 2018?

Rok 2018 končí a začína sa niečo nové. V akých znameniach sa niesol rok 2018?

Rok 2018 v znamení zamerania sa na jeden cieľ

Rok 2018 bol pre mňa rokom Občianského Združenia Videoškola, ktoré som založil pred 3 rokmi, ale nikdy som sa mu poriadne nevenoval, len som o ňom rozprával. Tento rok som mu obetoval všetky financie (voľné aj požičané), čas (zrušenie maratónov a pretekov) a projektu Maratónec.

Výsledky sa prejavili a vidno to na jeho rekapitulácii. Otázka stálo to za to ma drží pri zemi, drina hovorí sústreď sa, makaj a nič nie je nemožné.

Rok 2018 v znamení stabilizácie

Výsledkom zamerania sa na jeden cieľ bola pracovná stabilita. Prácu som menil len 2x. Napriek tomu, že aj teraz sa mi nepáči prijal som výzvu a vydržal som.

Rok 2018 v znamení ekológie

Aj po zlých veciach, by malo zostať to dobré. Pre mňa to bol zvýšený záujem o ekológiu skrz Martina Hojsíka. Začal som triediť odpad, používať nerezové slamky (ktoré nemajú rady zubnú sklovinu, ale nápoj z nich chutí lepšie ako z plastových), minimalizoval som používanie igelitiek a sáčkov a pripojil sa k aktivitám Zelenej Hliadky.

Rok 2018 v znamení politiky

Pri rekapitulácii roka netreba zabúdať aj na zlé skúsenosti a ňou bolo sa zapojenie sa do politiky. Vstup do strany som vnímal ako vstup k lepším príležitostiam.

Kolega mi vyprával o filme Posledný Samuraj, keď samuraj vraví cisárovi, budeš moderný, budeš niekym, ale stratíš kultúru. Bohuiaľ aj toto bola cena za snahu byť niekym, akože ovplyvňovať budúcnosť a iné marketingové keci.

Stratil som 3 mesiace života, možno zopár známych a po snahe vystúpiť som pochopil ako sa cíti človek, ktorý opúšťa sektu. Politika zbavuje tvoj názor názorom strany a tak si iné myslíš a iné vravíš. Politika je bublina, lebo sa stretávaš s rovnako zmýšľajúcimi ľuďmi, trénujú ťa na šírenie názoru, bez ohľadu na to, že aj iný človek môže mať pravdu.

December 2018: Stoka ma volá, ja nemám kam ísť

Napriek sklamaniam a úspechom mi v tomto roku niečo chýbalo a nevedel som čo. Všetko bolo také mechanické, keď sa stane toto spravím toto, keď to, tak to.

Žiadna nová výzva, pri ktorej nevieš, čo bude zajtra za hodinu, za minútu. Žiadny boj pri ktorom treba niekomu strechu nad hlavou, jesť, zdravie. Nič pri čom som napriek najlepšiemu úmyslu, skúsenostiam bol vystavený riziku.

Odprevadenie chorého bezdomovca do nízkoprahovej ubytovne? Slabé. Toto som zažil pred 10timi rokmi a išlo a o deti.

Až prišlo 28.12. 0:44 spŕška hejtu na 20 ročnú maminu 2+1 detí, ktorá nič nechcela ako nechceli tí, čo boli na tom najhoršie a ja som pochopil, čo mi chýba.

Mame prilis dost a mozeme si dovolit riskovat, napriek tomu sa bojime urobit co i len jeden jediny krok k zmene.

V akom znamení sa bude niesť rok 2019?

Najneskôr 31.3.2019 prídem o prácu a budem hľadať asi novú, takže v znamení si hladania práce. Vo výrobe to nebude, keďže napriek nedostatku zamestnancov sa do kmeňa dostane človek s cudzím pasom a cez agentúru robiť nechcem.

Bude to rok striedmosti. Focusovanie na O.Z. Videoškola urobilo v peňaženke prievan a hlbokú dieru.

Vďaka Maratóncovi to bude zdravý rok plný behu.

Bude to rok hľadania výzvy.

Tento obsah bol zaradený v Napísali o mne. Zálohujte si trvalý odkaz.

Pridaj komentár