Web – lacný alebo drahý

Web stránku si dokážeme spraviť svojpomocne zadarmo. Pri cudzej pomoci sa ceny pohybujú od 50€ do 7 000€. Pritom cenu neurčuje ani náročnosť webu alebo použitie špeciálnych prvkov. Čo teda spôsobuje tieto priepastné rozdiely?

Čo potrebuje web?

Web obsahuje veľa drobností.
Na to, aby vás tento informatívny článok zaujal, potrebujem zručnosti copywritera. Ten zabezpečuje nielen predaj nenápadnou formou, ale aj čítanosť textu.
Aby sa článok objavil vo vyhľadávačoch na prvej stránke treba mať skúsenosti SEO optimalizátora. Čím je konkurencia v odvetví vyššia, tým by mal mať väčšie skúsenosti a znalosti.
Ak chcete obsadiť prvé 3 pozície, ktoré sú platené, odporučujeme využiť služby PPC špecialistu, ktorý vám ušetrí podstatnú časť rozpočtu.
Pretože málokto čaká na načítanie stránky viac ako 4 sekundy a nudí ho všednosť, nezaobídeme sa bez znalosti programátora. Tento človek dokáže naprogramovať aj zložitejšie funkcionality.
Aby návštevník našiel informácie rýchlo, nestrácal sa a ľahko sa orientoval na webe je dobré využiť konzultáciu UIX experta.
Keďže nechcete, aby sa naša stránka stratila v mori iných webov, využívajte na jeho úpravu prácu grafika.

Čo si kupujem s webom?


Skúsenosti šiestich expertov, ktorí sa potrebujú neustále vzdelávať.
Samozrejme kurzy niečo stoja a pokiaľ expert trávi čas na kurze nemôže aktívne pracovať. Priemerná cena kurzu sa pohybuje okolo 120€. Hodinová cena práce experta stojí 20€ a kurz trvá 8 hodín čiže 160€. Spolu 280€.
Okrem kurzov potrebuje špecialista aj špecializovaný software. Vezmite si prácu grafika a ročnú cenu balíka Adobe Creative, ktorého ročná cena je 700€.
Niekedy sa nezaobídete bez špeciálneho hardvéru, aby sme sledovali ako sa užívateľ orientuje na webe. Napríklad očnej kamery, ktorej cena je 1 000€.

Záver

Čím lacnejší web, tým menej expertov a skúseností ho tvorí. To je aj dôvod, prečo s lacným webom zákazníci často nie sú spokojní.
Preto ak chcete web, ktorý predáva, investujte. Vráti sa vám to.

Tento obsah bol zaradený v Napísali o mne. Zálohujte si trvalý odkaz.

Pridaj komentár