Jak straciłem polskie rynki

Takáto príležitosť sa naskytne pár krát za život. 38 000 000 trh. Keby sa oslovilo len 1% z tohto trhu a zisk bol len 1% mesačne stále by to bolo 3 800€. Pre človeka s platom 530€ až dosť.

O toto sa oplatilo zabojovať. Bolo to ako bežať maratón. Pripravuješ sa na to každým behom a predsa to nemusíš dať. Dával som do toho všetko. A…

15.1.2017 Život plný príležitostí

Už mesiac si užívam slobodu nezamestnaného človeka. Nuda. Brigádujem. Vraj som dobrý. Nemyslím si. Brigády moc nemotivujú byť najlepším. Peknej šikovnej vravím, že som nezamestnaný. Asi je to charizmou, že všetci chcú aby som robil. V konkurenčnom reťazci sme skončili na plate. Tu je celkom v pohode. 530€ v čistom s podmienkou časovej flexibility je super.

1.2.2017 Nič, čo sa tu povie nie je vzdialenejšie pravde

Úvodné školenie je nuda. Rečičky o tom ako je zákazník v malom formáte najdôležitejší. Pani vyzerá, že to myslí vážne. Vyzerá to super. To ešte neviem, že v tej istej miestnosti sedí “vedúca” ktorej jediné spojenie s obchodom je asi jej švagor. Švagra priznala.

13. – 15.2.2017 Rozdeľuj a maj sa dobre

13.2.2017 Sme až traja. Dvaja noví a vedúci. Som sám na pokladni a zákazníci pozerajú čo po mne hodia. Som tu 22:45. Ešte chytám nočák. Vďaka práci mám jedinečnú možnosť poslať Valentínky ako prvý.

14.2.2017 Už sme len dvaja. Ja a vedúci. Som v skúšobnej a chcem odísť. Pekná blondínka, čo žila 10 rokov v Poľsku má chlapa. Musím zostať. Však čo by si pomyslela.

16.2.2017 Ľutujem, že som neodišiel. Mám piecť. Túto pekáreň vidím druhý krát v živote. Osobné, pracovné, rodinné, športové veci sa nemajú spájať. Môžu sa prelínať, ovplyvňovať ale nie spájať.

19.2.2017 Nenechaj si ukradnúť svoje sny nech sa deje čokoľvek

no ved kazdy ma v zivote aj ine priority. ono to vzdelanie nie je len o tom, ze si najvzdelansi a mas mat zato najviac penazi.

o vzdelanie je aj o tom, ze vies co chces a vies ako to dosiahnut. niekto chce kludnejsi zivot, nevadi. niekto chce aby ho povysili, tak vie co ma preto robit.

21.2.2017 Keď nájdeš zlatú žilu a nemáš krompáč

Na všetkom treba hľadať niečo pozitívne. A 38 000 000 + 6 000 000 = 44 000 000 trh je príliš pozitívne, úžasné a nádherné bohužiaľ iba číslo, ktoré treba využiť. A treba využiť aj to, že vždy keď si umývam ruky mydlom je za tým niekto, kto má bakalára z kozmetiky. Motivácia tu je

Prvý pokus nech sa blondínka uvedomí, že čo má dopadá katastrofou. Nevadí. Nie každý chce študovať ako sa podniká. Na to som tu ja a ja to dám. Niekedy aj takto

 1.3.2017 Waaau, zistil som, že pracujem 16/7

Manažérovi predkladám svoje extrémistické časové požiadavky hneď ako som sa ich dozvedel, aby som sa dozvedel, že takéto veci sa predkladajú do 20teho a nie som tu jediný. To, že som pre tieto veci zobral túto prácu mu od 15.1. asi vyšumelo z hlavy. To, že si z gúl aj keď mám dve nevyveštím aký program budem mať na budúci mesiac sa mi vysvetliť nepodarilo.

5.3.2017 Bomba zavádzajúcich informácii

Facebook znesie všetko. Aj reči ako sa postarať a doniesť lieky taxíkom. Napísať sa to dá aj bez peňazí. Keby prišlo na realizáciu som v riti. A nielen teraz. Hocikedy. Tento risk život žijem už pár mesiacov. Je čas sa zobudiť.

Bez motivácie sa ani lístok na strome nepohne. Bohužiaľ blondínka má nielen partnera, ale partnera čo nemá finančné problémy a má autíčko. Inými slovami po práci sme stratili aj Poľsko. Konečne je všetko jasné. Nádherný víkend za nami. Už tomu chýba čerešnička na torte. Prišla 6.3. idem na pohovor k profesionálom. O 3 dni na to som prijatý. Už to len dobojovať. Kupujem tank.

12.3.2017 Keď si nervy dospelých odnášajú deti

A je jedno, či to začína rečami akú som mohla mať kariéru keby nie ty, vyhodenou cukrovou vatou lebo sestra sa nechce zaväzovať. Veta: “Tak si ho teda nechaj.” Za ktorou nasledovalo ako treba skontrolovať pivá a sladkosti a aký je svet nespravodlivý v 20tich po sebe nasledujúcich správach útočila priamo na charitu, malého Miňa, na hodnoty.

Našťastie som nevybuchol, nerozbil som autíčko, ktoré za nič nemohlo. Možno som zostal tak zarazený, že som nestihol.

Keď tu zostanem do konca budem taký aj ja? Vážne tá robota stojí za to? Alebo je chyba niekde inde a je len dobre, že som prišiel o Poľsko? To sa už nikdy nedozviem.

15.3.2017 Ako bolo na počiatku tak sa to aj skončilo

Nesedia cenovky na pizzy a zas si to schytáva pokladník, čiže ja. Z mesiaca a pol som až 4dni robil niečo iné. Hlavne, že všetci robia všetko. Manažér s vedúcim vonku v pohode fajčí a pije kávu. Samozrejme, že problém je v tom, že mi vadí, že fajčia.

16.3.2017 Chcem cítiť ten tlak

A cítim ho. Zvýšený. Zrelý na liečenie. Toto do konca nedám.

19.3.2017 Koniec

Posielam Americký model tanku z Číny na Poľské hranice. Iný robia, ja čítam noviny. Efektivita až do konca.

Veci nebudú už tak ak boli

Budha vraví, že v druhom vidíme seba. Som sprostý, lebo strácam svoje skúsenosti a vzdelanie. Nepočúval som, keď mi iní chceli dobre. Veď čo je dobré viem len ja sám. Však oni len niečo dosiahli na rozdiel odo mňa.

Teraz už viem, že raz príde príležitosť, žena, dieťa a pri tom ako som riskoval a čo mám na konte sa príde akurát tak rozlúčiť. Preto som stopol všetky investície a ide sa posilňovať.

Oslobodilo ma to. Môj úspech nie je závislý od tých, ktorí ma k nemu priviedli. Majú svoju cestu nech sa mi zdá akokoľvek čudná. Kým niekto pije kávu a fajčí tak ja som na prednáške. Kým sa niekto stará o svoje dieťa, ja budem tvoriť príležitosť aby zajtra mohol ísť do práce.

Pomáham, ale nemením. Je pekné, že niečo chceš, ale čo si pre to ochotný ako rečí spraviť?  Ak sa chce človek zmeniť tak nech napíše ako. Kto to nedokáže s tým by som strácal čas.

Tento obsah bol zaradený v Napísali o mne. Zálohujte si trvalý odkaz.

Pridaj komentár