5 a pol roka vo Volkswagene Slovakia

 

Nič sa tu nezmenilo, okrem mňa. Výpoveď dohodou agentúra neakceptovala. V januári sa práca hľadá ťažko, tak čakám až do konca kontraktu. Aj to ma pripraví na novú životnú etapu mimo Volkswagenu Slovakia.

Prečo som tu robil?

Preto, prečo teraz odchádzam – stáť si za svojimi ideálmi, ktoré ma vrhajú stále do nového dobrodružstva. Toto dobrodružstvo mi odhalilo, kto skutočne som. Bohužiaľ, krátkozraké videnie hejterov vidí len chalana s výškou za pásom.

Nevidia za tým príbeh chlapca Miňa a Kamily, ktorá takmer skončila na ulici, stretnutie dvoch ľudí a svetov, v ktorých spolu nemohli žiť. Nevidia prvé Vianoce mimo domu v atmosfére, keď som bol rád, že mám kľúče od služobného bytu.

Ani necítia tú silu, keď som si počas troch dní našiel robotu a z odborného ekonóma odmeňovania som sa po desiatich dňoch stal vodičom VZV (vysokozdvižného vozíka). Ani ego, čo si dokázalo, že sa uživým aj rukami.

Tu som zistil, že keď máme zemiaky, máme strechu a robotu, dobre nám je.

Kam smerujem?

Konzum a nezávislosť boli opojnejšie ako krabicové víno na priváte u Daniely, kde som býval. Bol to privát, kde chlapi platia 50€/hod za to, čo som mal 24/7 vo vedľajšej izbe za 160€/mesiac. Pre niekoho raj, pre mňa jeho odvrátená tvár. Sledoval som kolotoč nedostatku peňazí, zarábanie vlastným telom, znechutenie zo seba samej, liečenie chlastom, nedostatok peňazí…Daniela mala 23 rokov, ja 30. Ako mi bolo dobre, kým neprišiel účet za život v raji. Musel som sa rozhodnúť, buď ma tieto dobrodružstvá zabijú, alebo prežijem nudný život.

Nudný život začínal v bode 0. Naspäť cesta nemožná, aj keď stále ma volá, keď je zle. Stoka ťa vždy príjme. Tu sa všetci o všetko delia, preto sa z nej ťažko dostať. Lenže napred sa ísť musí. Prišla Miška a ukázala mi, že svinstvo, čo som zažil, pracuje pre mňa. Naučilo ma čítať ľudí, vybudovalo obranné reflexy.

Urči si cieľ a cesta sa nájde

Tá moja začala na brigáde, z ktorej ráno ukrojila návšteva kamarátky v Nimfe a večer posedenie v kruhu podnikavcov. Všetko si žiada obete, všetko má svoju cenu a nevravím o peniazoch. Dôležité je, aby zisk bol väčší ako straty. Zisk môže byť stretnutie s Peťom, ktorý ma naučil robiť tieto WordPress stránky. Rady iných, ako: “Nevieš? Naučíš sa. Ja som tiež nevedel po rusky, keď som podnikal na Ukrajine.”

Ako snehová guľa

Spoznávanie nových, stále pre mňa exoticky zmýšľajúcich ľudí, prvé projekty, krachy, z ktorých dolujem maximum. Pivo po piatej vo Visibility, WordPress MeetUp, prednášky v The Spot, peniaze za projekty, vzdelávanie v marketingu.

Výsledok? Naberanie sebavedomia, keď ťa akceptujú ľudia, čo niečo dokázali a normálne sa s tebou bavia. Toto je reálny svet, kde bez hejtu a sebaľútosti na sebe pracuješ a delíš sa o to, čo si dokázal. Tu netrovíš, ale tvoríš a motivuješ. Film Maratónec, Videoškola a pripravovaný seriál Biznisman.

Bossing ako motivácia

Sú ľudia, ktorí sa pchajú do zadku šéfovi, znášajú od neho kopance, len, aby získali funkciu, A sú ľudia, ktorí po nociach robia svoje veci, učia sa, testujú a zdieľajú svoje poznatky s inými.

Pokiaľ si prvý dokazuje svoju silu zneužívaním svojej moci a honením si ega, druhí to berú jedným uchom dnu, druhým von a motivuje ich to k ešte väčšej práci. To sa mi stalo vo Volkwagene Slovakia. O druhej v noci do postele, o 4:30 cesta do práce. Druhý deň by sa zišlo niečo robiť, ale väčšinou som ho prespal.

Lenže únava sa stupňovala úmerne k tomu, ako si môj supervízor dokazoval na mne svoje ego, až sa jedného dňa vo mne zobudila ulica a tvrdo, bez použitia násilia, som mu to vysvetlil.

Dva svety

Existujú neefektívne firmy, ľudovo nazývané otrokárne, kde, ak chceš niečo dosiahnuť ,musíš robiť všetko, len nie myslieť. Tie pozná väčšina, lebo na to, aby ich niekto poznal, potrebujú silný marketing. Chodili sem naši rodičia, ich rodičia a rodičia ich rodičov. Ich heslá sú: Hlavne, že je robota, nejako to preglgni, však máš hypotéku, všade je to rovnaké. Zvyšujú produktivitu, v tichosti znižujú platy a investičnými stimulmi vykrádajú rozpočty chudobných krajín, a tak ich robia ešte chudobnejšími. V týchto firmách sa dobre uplatní na vedúcich pozíciach brat, syn, milenka, manželka a šikovný dostane za odmenu ešte viac roboty. V týchto firmách sa plnia príkazy z firemných centrál, takže príčina a dôsledok sa stráca.

Potom sú slobodné firmy, niečo ako klub ľudí, čo niečo vedia, dopĺňajú sa, budujú hodnoty. Aby si ich spoznal, musíš prekročiť svoj tieň. Potom ti začnú hovoriť niečo mená, ako Websupport, Visibility, Webikon. Ich marketing je postavený na dávaní. Platia čoraz väčšie dane, ale sú doma, tak im to nevadí. Sú malé, takže hľadia na prínos každého zamestnanca. Tu nestačí držať hubu a krok. Tu treba makať.

Je len na tebe, čo v živote chceš. Stačí si vybrať. Ja som si vybral budovanie slobodnej firmy. Jej budovanie môžeš sledovať v seriáli Biznisman na YouTube a pomocnú ruku ti podá taktiež Videoškola.

A kde zostal Volkswagen Slovakia?

Keby nebolo Volkswagenu Slovakia, nedostal by som sa do Bratislavy. Smutné, že ľudia, čo sem prídu, vôbec nevyužívajú silu tohto mesta a možnosti, ktoré poskytuje.

Keby nebolo Volkswagenu Slovakia, asi by som to po Daniele vzdal, vrátil sa domov, sadol si k pivu, ako je zvykom a nadával.

Keby nebolo Volkswagenu Slovakia, nebolo by bossingu, ktorý ma dokopal k uskutočneniu môjho projektu.

Keby nebolo Volkswagenu Slovakia, neriešil by som teraz textové SEO opakovaním jeho názvu a používaním svojich skúseností. Dúfam, aj keď neverím, že si tento blog niekto prečíta a veci sa pohnú k lepšiemu.

Ďakujem mu za to, že keď som sa nenechal okrádať, chceli ma vyhodiť. Ďakujem za to, že keď som sa nenechal zneužívať, presunuli ma na podstatne ťažšiu robotu. Ďakujem za to, že aj keď som výrobný pracovník, stále som musel študovať personalistiku a mzdy. Arogantní ľudia mi bránia napísať, že ma to robí silným. Motivuje ma to.

Teraz vážne – Ďakujem

Teamu Bentley, hlavne tým, čo sa nezmestili na fotku vo Volkswagen Svet, aj keď si to všetko riadne odmakali.

Pánovi Örozsovi z DHL za to, že mi zachránil miesto, keď som si v jednej agentúre skoro podpísal svoju výpoveď. Ľudia, čítajte, čo podpisujete!

Agentúre IC – Aumont, vďaka ktorej som sa dostal do Volkswagenu v nádeji, že to bude v porovnaní s logistikou lepšie.

Majovi, Romanovi, Jančimu, Peťovi z DHL H8, že to so mnou vydržali najdlhšie.

A všetkým, na ktorých som zabudol.

 

Tento obsah bol zaradený v Napísali o mne. Zálohujte si trvalý odkaz.

Pridaj komentár